کد خبر: 9973 زمان: دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۵ بازدید: 93 تست
کمک غیابی برانکو در مراسم خیریه‌ آزادسازی محیط بانان

برانکو: فشار می آورند مجیدی را دعوت کنم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت:در زمان حضورم در تیم ملی برخی رسانه ها می خواستند بازیکنان خودشان را انتخاب کنم!

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت:در زمان حضورم در تیم ملی برخی رسانه ها می خواستند بازیکنان خودشان را انتخاب کنم!

به گزارش “پرسپولیس نیوز” , برانکو ایوانکوویچ  خیلی تمایل ندارد درباره گذشته و روزهایی که سرمربی تیم ملی ایران بود صحبت کند اما در گفت و گویی  برخی اتفاقات تیم ملی ایران در سالهای سرمربیگری خودش اشاراتی داشته است.

صحبت های سرمربی پرسپولیس با کیهان ورزشی که برخی از آنها تازگی دارد را در زیر می خوانید:

من در تیم ملی آزادی عمل داشتم

-من در همان سالهای که سرمربی تیم ملی ایران بودم آزادی عمل داشتم و هیچ فشاری روی من نبود تا یک سری تصمیمات را قبول کنم. تنها فشاری که روی من بود کسب نتایج خوب با تیم ملی بود.تماشاگران تیم ملی و رسانه ها از من نتیجه مطلوب می خواستند و اینها در فوتبال جهان طبیعی است.الان هم وظیفه ام این است که نسبت به خواسته های تماشاگران پرشور پرسپولیس احساس مسئولیت کنم. بهترین ارنج را برای تیمم درنظر بگیرم و بهترین تمرین را برای تیمم برگزار کنم. تمام کسانی سبب شدند تا من به پرسپولیس بیام از من توقع دارند. این فشار در سراسر فوتبال جهان وجود دارد و هر مربی با این انتظارات و فشارها آشنا است.در دوازده سال پیش هم طبیعی بود که فدراسیون این فشارها را تحمل کند. فدراسیون فوتبال باید خواسته های طرفداران را برآورده کند و فدراسیونی زنده است که بتواند پاسخگوی خواسته های هوادارانش باشد.

– زمانی که سرمربی تیم ملی بودم علی دایی در ترکیب تیم ملی بازی می کرد چراکه بهترین مهاجم ایران بود.هرگز کسی را به من تحمیل نکردند و من هم برای بازی دادن علی دایی از کسی ترسی نداشتم.هیچ گاه در این مورد از جانب کسی در فدراسیون تحت فشار نبودم.وظیفه من به عنوان سرمربی تیم ملی این بود که از بهترین ها استفاده کنم.خیلی بازیکنان در آن برهه بودند.مثلا آندرانیک تیموریان هشت دقیقه بازی کرد و در تیم ملی فیکس شد و خودش را به من تحمیل کرد. آقای محمد دادکان  زمانی که رئیس فدراسیون فوتبال بودند هرگز از من نپرسید که چرا فلان بازیکن در تیم ملی بازی نمی کند و چرا فلان بازیکن در تیم ملی نیست. هرگز از من نپرسید.البته برخی  رسانه ها بودند که می خواستند بازیکنان خودشان را به من تحمیل کنند . مثلا جای خالی فرهاد مجیدی، رضا عنایتی  و ایمان مبعلی را  در تیم ملی مطرح می کردند به من فشار می آورند که مجیدی را به تیم ملی دعوت کنم. مجیدی عالی بود  اما من در آن برهه آرش برهانی را داشتم یا از من می خواستند که مبعلی را دعوت کنم اما من به آنها توضیح دادم که مسعود شجاعی را دارم .در این مورد روی من خیلی فشار بود اما من انتخاب هایم را کرده بود و باید تصمیم نهایی را می گرفتم. ما با دو مهاجم بازی می کردیم و من دایی و وحید هاشمیان را داشتم.

 مقایسه نسل ها کارها سختی است

-شرایط فوتبال ایران نسبت به ۱۲ سال پیش خیلی تغییر کرده است.نسل ها را به سختی می شود با هم مقایسه کرد و معتقدم که این کار بسیار سختی است. برگزاری لیگ برتر نسبت به گذشته خیلی بهتر شده است.برنامه های بازیهای برای فصل آینده مشخص شده است. زیرساخت ها نسبت به ۱۰ سال پیش رشد کرده البته جای پیشرفت بیشتری دارد. سازمان دهی بازیها خیلی بهتر شده است.سازمان دهی داوران بهتر شده است. نمی خواهم در این بخش از اشتباهات داوری حرف بزنم اما بطورکلی داوری ها سازمان یافته  عمل می کنند.کیفیت فوتبال تان آنقدر خوب شده که الان شش یا هفت تیم در لیگ برتر تان دارید که همگی در یک سطح هستند در حالی که در گذشته دو تیم پرسپولیس و استقلال بودند که برتری مطلق داشتند و مدعی قهرمانی بودند.الان بازیهای لیگ دیدنی تر شده است.

-سخت می شود که دو نسل فوتبال را با هم مقایسه کرد. نسل قبلی فوتبال تان در لیگ های اروپایی بازی می کرد. علی دایی، علی کریمی، کریم باقری، خداداد عزیزی، وحید هاشمیان،مهدی مهدوی کیا ، جواد نکونام، رحمان رضایی و… در قوی ترین تیم های دنیا بازی می کردند. ایران باید به خودش افتخار کند که چنین بازیکنانی در تاریخ فوتبالش داشته است. علی دایی، ، هاشمیان و کریمی در بایرن مونیخ بازی می کردند.اینها اولین فوتبالیست های بودند که فوتبال ایران را به جهان معرفی کردند و نشان دادند که ایران فوتبال مهمی دارد و اینها خیلی زحمت کشیدند. حیف شد که ما در جام جهانی آلمان  نتوانستیم با این بازیکنان خوب نتیجه بهتری کسب کنیم اما الان فوتبال ایران به تعداد گذشته در فوتبال اروپا لژیونر ندارد ولی استعدادهای قابل توجه و جوانی دارد که همگی باآتیه هستند که که می بایست خودشان را در فوتبال ایران پیدا کنند و توانایی هایشان را نشان دهند.

 

پرسپولیس به من انگیزه دوباره داد

-الان  امکانات فوتبال شما نسبت به گذشته  بهتر شده است.در حال حاضر باشگاههای فوتبال ایران برای خودشان کمپ و زمین اختصاصی  دارند.مثلا قرار است پرسپولیس برای خودش یک ورزشگاه اختصاصی به نام شهید کاظمی داشته باشد و خوشحالم که طی مراسمی این ورزشگاه به پرسپولیس اهدا شد.حتی قرار است یک ورزشگاه به باشگاه استقلال اهدا شود . مشکل نداشتن زمین تمرین همیشه در فوتبال ایران وجود داشته اما الان اقداماتی انجام شده تا شرایط باشگاه ها بهبود پیدا کند.الان اوضاع آکادمی  فدراسیون فوتبال خیلی بهتر شده است. آکادمی دارای  دو هتل است و یک کلینیک پزشکی  و بین المللی دارد.

– پیش از آن که سرمربی تیم پرسپولیس شوم پیشنهادات مختلفی داشتم اما خب، طبیعی است که باشگاهی مثل پرسپولیس با وجود داشتن تماشاگران فراوان و عظمتش برای من اهمیت داشته باشد و به من انگیزه مجدد بدهد.این ویژگی ها به من انگیزه دوباره داد که به پرسپولیس ملحق شوم و برای کسب نتایج خوب تلاش کنم.من به فوتبال ایران و پتانسیل و کیفیت بازیکنان ایرانی اعتقاد دارم و اینک که مقابل تان نشسته ام اصلا پشیمان نیستم زیرا فوتبال ایران را می شناسم و قبول دارم.قطعا با پرسپولیس می توانیم در سطح فوتبال آسیا کارهای بزرگی انجام دهیم . من به بازیکنان پرسپولیس و تماشاگرانش اعتقاد دارم.

-الان پرسپولیس در مسیر خوبی قرار گرفته است.در حال حاضر سخت می شود درباره این که بگویم این پرسپولیس به ایده ال هایم نزدیک شده است.این تیم پرسپولیس برای بهتر شدن خیلی کار و جا دارد.پرسپولیس برای بهترین شدن باید در تمامی موارد بخصوص فیزیکی ، تاکتیکی و تکنیکی کار کند. ما برای رسیدن به این اهداف خیلی جا داریم.

 

درگذشت هادی شوک بزرگی بود

-درگذشت هادی نوروزی در سال ۹۴ برای ما یک تراژدی و شوک بزرگی بود.هادی کاپیتن ما بود.طبیعی است که به سادگی نمی شود برای بازیکنی چون هادی یک جایگزین پیدا کرد.ما به خانواده هادی و طرفداران مان تسلیت گفتیم و کماکان هم به خانواده پرسپولیس تسلیت می گوییم.همچنان اعلام همدردی می کنیم و با تلاش و انگیزه بالای خودمان و نتایج خوبی که کسب می کنیم شاید بتوانیم قدردانی مان را نسبت به زحمات هادی نشان داده باشیم.

 

رایکوف کماکان وردزبان ایرانی هاست

-من تا جایی که می دانم هنوز هم از رایکوف مربی اسبق تیم ملی و استقلال در ایران صحبت می شود. وقتی در گذشته  یک مربی خارجی می خواست به ایران بیاید و کار کند عده ای در فوتبال ایران برای نیامدن مربی خارجی مقاومت می کردند. یک سری افراد در سایر باشگاهها برای نیامدن مربی خارجی به فوتبال ایران مقاومت می کردند و الان هم تعدادی با این ذهنیت وجود دارند.حق با شماست که می گویید وقتی مربی خارجی به ایران می آید باید از او به درستی استفاده کرد. این را بدانیم که وقتی یک مربی خارجی وارد یک کشور جدید می شود یک تفکر جدید و سبک فوتبالی را وارد می کند.الان فوتبال جهانی شده و دیگر یک بحث بومی و محلی تلقی نمی شود. فوتبال به فرهنگی جهانی بدل شده است. اگر امروز کسی می خواهد در فوتبال نتیجه بگیرد باید همگام با جهان پیش برود حالا می خواهد در ایران باشد یا در برزیل یا ژاپن . فوتبال مقررات خودش را دارد و در همه جای دنیا یک قانون دارد.

 

مایلی کهن به من لطف دارد

-همه جای دنیا می بینید که مربیانی  خارجی مشغول بکار هستند.طبیعی است که من هم به پرسپولیس آمده ام تا یک ایده ، تفکر و روش تازه را اجرا کنم.من از آقای محمد مایلی کهن تشکر می کنم که به من لطف دارد اما این را بدانید که من به تنهایی ۹۰ هزار نفر را به ورزشگاه آزادی نیاورده ام.بازیها ، تلاش و اراده بازیکنان  پرسپولیس باعث شد تا ۹۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه آزادی بیایند. بازیکنان با فوتبال خوبی که ارائه دادند باعث شدند تا تماشاگران به ورزشگاه آزادی بیایند.نقش بازیکنان در بازگشت تماشاگران تعیین کننده است.

 

 ایران باید به دربی سرخابی ها افتخار کند

-ایران باید به دربی بزرگ تهران افتخار کند. ایران باید به دیدار سنتی پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه آزادی افتخار کند.ایران باید از این دربی بزرگ مراقبت کند. حفظ این دربی کار بزرگی است.ایران و ایرانی ها باید از برگزاری این دربی در طول ادوار گذشته خوشحال باشد.شاید شبیه چنین دربی ای را بتوان در اسپانیا تماشا کرد که مردم با شور و شوق فراوان به ورزشگاه  می آیند و نظیر چنین دربی را را از نزدیک ببینند.ما دربی برگشت تهران را پیش رو داریم. مطمئن باشید که اگر دربی برگشت پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه ۵۰۰ هزار نفری هم برگزار شود سکوهای ورزشگاه مملو از تماشاگر خواهد شد.اگر یادتان باشد دربی آخر تهران با حضور یکصد هزار نفر در ورزشگاه آزادی برگزار شد.بازیکنان دو تیم با تمام توان در میدان حاضر شدند و با تمام وجود بازی کردند. در چنین مسابقه پرشور و حالی هیچ اتفاق عجیب و نگران کننده ای رخ نداد. خارج از ورزشگاه هم اتفاق عجیب و بدی رخ نداد.بازیکنان حاضر در میدان با نهایت جوانمردی بازی کردند.حقیقتا مفتخرم که جزیی از دربی های اخیر تهران بوده ام.این دربی برای ایرانی ها افتخار بزرگی است .

 

 غیر از میرزاپور گزینه ای  در تیم ملی نداشتم!

-در مورد دروازه بانی باید بگویم که همه چیز به شخصیت دروازه بان بستگی دارد.شما می توانید یک گلر درجه یک داشته باشد و یک دروازه بانی که از نظر فنی به گلر اول تیم تان نزدیک باشد اما اینها به شخصیت دروازه بانان بستگی دارد.زمانی که سرمربی تیم ملی بودم فوتبال ایران ابراهیم میرزاپور را به عنوان یک دروازه بان اول داشت.سید مهدی رحمتی جوان بود. حسن رودباریان ، پرویز برومند و هادی طباطیایی هم بودند.برومند مصدوم هم بود. ما در آن برهه راه حل دیگری نداشتم غیر از آن که از میرزاپور در دروازه استفاده کنیم اما در مورد امسال باید بگویم که مشکل دروازه بانی نداریم. غیر از یک بازی جام حذفی که ایمان صادقی درون دروازه ایستاد و آن اشتباه را مقابل تیم ذوب آهن انجام داد و از بازی اخراج شد ما مشکل دیگری درون دروازه نداشته ایم.وقتی هم که مرتضی قدیمی گلر سوم تیممان جانشین صادقی شد و اولین بازی مهم خود را برابر ذوب آهن تجربه کرد . بدون شک قدیمی تجربه لازم را نداشت و نمی توانستیم از او به اندازه سوشا مکانی انتظار داشته باشیم.او اولین بازی مهم خود را انجام می داد.

 

رحمتی شش دانگ است

-سید مهدی رحمتی دروازه بانی عالی و شش دانگ  است.امسال مشکلات ما درون دروازه فنی نبود. یا دروازه بانان مان  محروم بودند یا بنا به دلایلی نتوانستند به میدان بروند. رحمتی گلر خیلی خوبی است  اما فوتبال ایران چند دروازه بان آماده و باآتیه دارد  و سوشا مکانی هم گلر خوبی است.فکر کنم کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی برای دعوت از چند گلر آماده دستش باز باشد و در این زمینه با مشکلی روبرو نباشد.

-الان از گلرهایمان راضی هستم. از سوشا مکانی و مرتضی قدیمی رضایت دارم. لوبانوف هم تاره به ما اضافه شده است.

-دوست ندارم درباره آمدن وحید طالب لو به پرسپولیس صحبت کنم. زمانی که سرمربی تیم ملی بودم او را به تیم ملی دعوت کردم. طالب لو گلر باهوش و خوبی بود .

-به نظر من  تهران از پاریس و لندن هم امن تر است. امسال ششمین  سالی است که در ایران زندگی می کنم. در این شش سال هیچ گاه احساس ناامنی در ایران نکردم. ایران از امن ترین جای دنیا است.

– زمانی که سرمربی پرسپولیس شدم و یکبار دیگر وارد تهران شدم اصلا غافلگیر نشدم.تهران همان شهری بود که انتظارش را داشتم.البته از روزی که تهران را ترک کردم همیشه از طریق رسانه های خبری مسائل مربوط به تهران و ایران را دنبال می کردم و همیشه پیگیری اخبار ورزشی و اجتماعی  ایران برایم اهمیت داشته است. به هر حال من سالها در ایران زندگی کرده ام و ایران و ایرانی ها را دوست دارم. در مورد تهران باید بگویم که اداره شهر باوسعتی چون تهران همیشه برایم سوال برانگیز بوده است. واقعا اداره تهران با جمعیتی حدود بیش از ده الی دوازده میلیون نفر کار بزرگی است.

– اگر یکی دوستانم در کرواسی بخواهد به ایران سفر کند از او می خواهم به موزه ها و کاخ های شهر تهران برود و این مکان های دیدنی را از نزدیک تماشا کند.بناهای تاریخی ایران ارزش چندبار دیدن را دارد . زندگی اجتماعی ایرانیان بخصوص در شهر تهران برایم جذابیت دارد و قطعا از دوستانم می خواهم به این مسائل توجه کنند.

 

دینداری زیباست

-زمانی که دستیار بلاژویچ در تیم ملی ایران بودم گاهی اوقات در خیابان های پر رفت و آمد افریقا(جردن) قدم می زدم اما الان مثل گذشته فرصت ندارم در خیابان ها و مراکز خرید تهران قدم بزنم.الان گاهی  به مرکز خرید زیبا و نوساز تهران می روم و آن جا در کافی شاپ ها یک قهوه می خورم و اوقات بیکاری ام را سپری می کنم.

-خیلی زیباست که آدم دیندار باشد. همیشه انسان می تواند به دین رجوع کند .تمامی ادیان برایم قابل احترام هستند . اعتقاد دارم که تمامی ادیان مثبت هستند .

-بلاژویچ دوران بازنشستگی خود را سپری می کند و اتفاقا چندی پیش هم جشن تولدش بود و من به او زنگ زدم و به چیرو ۸۱ سالگی اش را تبریک گفتم. من با چیرو کماکان دوست هستیم و ما بزرگترین موفقیت فوتبال کرواسی در جام جهانی را با هم به دست آوردیم. کسب عنوان باارزش سومی در جام جهانی را در کنار چیرو به دست آوردم.چیرو یک دوست بزرگ و قابل احترام برایم است و همین جا برایش آرزوی موفقیت می کنم.

-چندی پیش ۶۲ سالگی ام را در جمع پرسپولیسی ها جشن گرفتم. یکی از خاطره انگیزترین جشن های تولدم بود. یکی از دستیارانم با من هنگام فوت کردن شمع ها با من شوخی کرد و  به صورت خامه های کیک را مالید. صحنه های جالبی بود. ضمنا  اصلا در ۶۲ سالگی احساس پیری نمی کنم و از آن جا که کارم را دوست دارم می خواهم سالها مربیگری کنم. هنوز هم کارهای باقی مانده ای در فوتبال دارم که باید به سرانجام برسانم. مثل قهرمان کردن پرسپولیس در ایران.دوست دارم برای هواداران پرسپولیس خاطرات خوبی بسازم و آنان از من همیشه به نیکی یاد کنند.

اشتراک با دوستان

ارسال دیدگاه

perspolis
جدول لیگ برتر
جدول لیگ قهرمانان اسیا
امتیاز بازی ها
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
امتیاز بازی ها
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
برای دریافت جدیدترین اخبار فوتبال عضـــــو خبرنامه ایمیل و پیامکی ما شوید
لیگ های فوتبال ایران
لیگ قهرمانان اسیا
لیگ
هفته
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
لیگ
هفته
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30

بــــازی پیـــــــش رو

رئال مادرید رئال مادرید

در باره تیم ها :

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم که در صنعت چاپ و گرافیک مورد استفاده قرار میگیرد و برای پر کردن فضا های خالی است !

شمارش معکوس تا شروع بازی بعدی

تگ هاperspolis اخبار پرسپولیس اخرین اخبار از تیم پرسپولیس اخرین اخبار از پرسپولیس باشکاه پرسپولیس تیم پرسپولیس خبرهای جدید از تیم پرسپولیس سایت پرسپولیس پرسپولیس پرسپولیس نیوز