کد خبر: 22986 زمان: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ | ۲۰:۰۰ بازدید: 132 تست
گل محسن مسلمان به استقلال

کمیاب‌ترین‌های لیگ برتر را بشناسید (گزارش ویژه )

برای مربیان ایرانی داشتن بازیکنانی با قدرت پاسوری بالا از مهم‌ترین اهداف فصل نقل و انتقالات است.

به گزارش ” پرسپولیس نیوز ” پست ۱۰ به دلایل مختلف کمرین بازیکن واجد شرایط را در سطح فوتبال ایران دارد. اما به هر حال مربیان باشگاهی ایران با لطایف الحیل برای این پست مهم بازیکن پیدا می‌کنند. بازیکنانی که البته تعداد کمی از آن‌ها مشخصات یک شماره ۱۰ واقعی را دارند.

بازیکنان حاضر در این پست در لیگ برتر به شرح زیرند:

پرسپولیس؛ محسن مسلمان
هافبک سرخ‌ها فصل گذشته بازی‌های درخشانی از خود در ترکیب این تیم به نمایش گذاشت. محسن مسلمان که مدتی از فرم اصلی خود فاصله گرفته بود، فصل گذشته و زیر نظر برانکو بازیگردان اصلی پرسپولیسی‌ها به حساب می‌آمد و این وظیفه را هم به نحو احسن انجام داد. فصل پیش رو محسن مسلمان پشت سر خود کمال کامیابی‌نیار را می‌بیند، که با جنگندگی و قطع توپ‌های به موقع، می تواند جریان بازی را در اختیار محسن مسلمان قرار دهد. اضافه شدن ماهینی و فرشاد احمدزاده از راست و هم‌چنین محمد انصاری و وحید امیری از چپ به این بازیکن کمک خواهد کرد تا در لیگ شانزدهم بتواند فرصت‌های بیشتری برای مهاجمین تیمش ایجاد کند. محسن مسلمان فصل گذشته ۳ پاس گل داد و ۲ گل هم به ثمر رساند و برانکو روی توانایی‌های او برای فصل جدید حساب ویژه‌ای دارد.

استقلال؛ بختیار رحمانی
هافبک ملی‌پوش اتازه استقلالی شده با پایان خدمت خود و پس از اینکه در فصل گذشته بازی‌های خوبی در تراکتور انجام داد، به این تیم اضافه شد. بختیار که بعد از مشکل سربازی‌ و مصدومیتی که برایش بوجود آمد، از شرایط ایدهآل دور مانده بود با درخشش در تیم تراکتور توانست بار دیگر خود را به یکی از بهترین بازیکنان ایران در این پست مطرح کند. بختیار رحمانی هم همانند همتای خود در تیم قرمزپوش پایتخت یعنی محسن مسلمان، بازیکنان خوبی در کنار خود خواهد دید و این موضوع کار او را برای راه انداختن بازی استقلال راحت‌تر خواهد کرد و همین موضوع استقلالی‌ها را امیدوار می‌کند تا بعد از مجتبی جباری بار دیگر یک بازیگردان شش دانگ در تیمشان داشته باشند. رحمانی فصل گذشته ۵ گل داد و ۳ پاس گل هم داد.

تراکتورسازی؛ سروش رفیعی
هافبک خوش تکنیک و ملی‌پوش ایران بدون شک یکی از بازیکنانی است که می‌تواند خلا میانی تیم ملی را پر کند. سروش رفیعی هم مثل بختیار رحمانی پس از اینکه مشکل سربازی برایش ایجاد شد، به خاطر حواشی کمی از دوران اوج خود فاصله گرفت. اما کم کم در ترکیب تیم جا افتاد و نمایش‌های فوق العاده‌ای ارائه کرد. ۴ گل و ۵ پاس گل عملکرد این بازیکن در لیگ پانزدهم برای تراکتور بود. البته تیم امیرقلعه‌نویی در این نقطه از زمین با خرید محمد نوری و کرارجاسم یکی از خوشبخت‌ترین تیم‌های لیگ برتری است.

سپاهان؛ یکی از برادران نویدکیا
وظیه بازیگردانی در تیم طلایی پوش سپاهان در سال‌های گذشته بر عهده محرم نویدکیا بوده است. بعد از کش و قوس‌های فراوان بالاخره این بازیکن هم به اردوی سپاهانی‌ها اضافه شد تا هم هواداران این تیم خشنود باشند و هم اینکه عبدالله ویسی بازی‌ساز چندین ساله اخیر سپاهان را در تیم خود داشته باشد. اگر سرمربی سپاهان تشخیص دهد که این بازیکن روی نیمکت بنشیند، برادر او رسول نویدکیا نشان داده که می‌تواند جایگزین مناسبی برای او باشد. فصل گذشته و با رفتن ایگور استیماچ از تیم سپاهان رسول نویدکیا همه کاره خط میانی سپاهان شده بود و تدابیر هجومی این تیم با رهبری او انجام می‌شد. انتظار می‌رود در فصل پیش رو رسول نویدکیا مرد کلیدی سپاهانی‌ها در میانه میدان باشد.

ذوب‌آهن؛ مهدی رجب زاده
هافبک با سابقه باشگاه ذوب‌آهن فصل گذشته در۳۸ سالگی فوق‌العاده ظاهر شد. هافبک اصفهانی‌ها در تمرینات پیش از فصل به خوبی در حال آماده‌سازی خود برای شروع لیگ شانزدهم بوده است و اگر مصدومیت گریبان این بازیکن را نگیرد، انتظار می‌رود مرد همه کاره یحیی گل محمدی در ترکیب یازده نفره باشد. رجب زاده در بازی های فصل گذشته این تیم ۶ بار توانست گلزنی کند و ۷ بار نیز برای سایر همبازیان خود پاس گل ارسال کرد، البته آقای کاپیتان ۱ بار نیز برای ذوبی ها یک پنالتی به دست آورد که منجر به گل شد.

گسترش‌فولاد؛ داریوش شجاعیان
هافبک تکنیکی تیم گسترش فولاد با بازی زیر نظر فراز کمالوند خیلی زودتر از آنچه تصور می‌شد به اهالی فوتبال معرفی شد. این بازیکن در ابتدای لیگ پانزدهم و از تیم کارای شیراز به تبریز رفت و بدون شک یکی از پدیده‌های لیگ گذشته بود. داریوش شجاعیان ۲۴ ساله که قدرت حمل توپ بالایی هم دارد با بازی‌های خوب کارلوس ‌کی‌روش را متقاعد کرد تا او را به تیم ملی دعوت کند. تیم استقلال با شروع پنجره نقل و انتقالات به شدت خواهان این بازیکن شد که با اصرار مسئولین گسترش در تبریز ماندنی شد و فصل جدید هم وظیفه بازیگردانی در میانه میدان برای این تیم را انجام خواهد داد. پنج پاس گل و پنج گل کارنامه این بازیکن در لیگ پانزدهم برای گسترش فولاد بود.

ماشین‌سازی تبریز؛ پیام صادقیان
پیام صادقیان با بازی‌های خوب در ذوب‌آهن خود را بر سر زبان‌ها انداخت. بعد از پیوستن به پرسپولیس حواشی اطراف این بازیکن اجازه نداد که عملکرد خوبش ادامه پیدا کند. نفت تهران و صبای قم مقصدهای بعدی این بازیکن بودند، اما بازهم نتوانست پیام صادقیانی شود که همه می‌شناختند. پیام صادقیان با انتهای لیگ به ماشین‌سازی تبریز پیوست و شاگرد رسول خطیبی شد. این روزها این بازیکن به دور از حاشیه و به طور جدی تمرینات خود را پیگیری می‌کند و در صورت ادامه همین روند انتظار می‌رود که به یکی از مهره‌های تاثیرگذار لیگ و تیم ماشین‌سازی در میانه میدان بدل شود و یاد و خاطره پدر مرحوم خود را در این شهر زنده کند.

اف سی مشهد(سیاه‌جامگان)؛ حسین بادامکی
کاپیتان فصل گذشته پدیده با پایان لیگ از این تیم جدا شد و به دیگر تیم مشهدی پیوست. بازیکن کهنه‌کار تیم مشهد که سابقه بازی در پرسپولیس را هم دارد، فصل گذشته در ۲۷ بازی برای پدیده به میدان رفت و مرد کلیدی این تیم به همراه محسن یوسفی در میانه میدان بود. با پیوستن این بازیکن به تیم سیاه‌جامگان فرهاد کاظمی می‌تواند روی تجربه این بازیکن حساب ویژه ای باز کند و میانه زمین خود را به او بسپارد.

پدیده خراسان؛ محسن یوسفی
هافبک باتجربه پدیده ای ها که یکی از بازیکنان موثر لیگ پانزدهم محسوب می شود، ۶ گل و ۷ پاس گل در کارنامه خود ثبت کرد و یک پنالتی منجر به گل هم داشت. در ابتدای پنجره نقل و انتقالات این بازیکن قصد جدایی از پدیده را داشت و از چند تیم لیگ برتری هم پیشنهاد داشت، اما در کمال تعجب با تیم پدیده سفید امضاء کرد تا ارادت خود به این تیم را ثابت کند. یوسفی از ارزشمندترین و امتیازآورترین بازیکن پدیده در فصل گذشته بود.

نفت تهران؛ ایمان مبعلی
مهندس و بازیگردان تیم نفت تهران در دو فصل اخیر علیرغم مشکلات مالی و موضوعات مختلفی که این تیم با آن درگیر بود، سرانجام در این تیم ماندنی شد و با معرفی علی دایی به عنوان سرمربی شاهد به هم رسیدن دو چهره‌ی خبرساز بعد از ۱۱ سال و آن تکل معروف بودیم. ایمان مبعلی در دو سال گذشته دوباره احیاء شد و با پاس‌های دقیق خود به تیم نفت کمک کرد تا در میان مدعیان قهرمانی باشد و در آسیا هم حضور پیدا کنند. علی دایی برای تیم خود نیاز به پلی‌میکر خواهد داشت و انتخاب او به احتمال یقینا مبعلی خواهد بود. هافبک نفتی‌ها اگرچه در فصل گذشته تنها یک پاس گل داد اما در اکثر دقایق بازی‌ها برای تیم نفت به میدان رفت و کمک کرد تا نفت مقام پنجم را در انتهای لیگ کسب کند.

پیکان تهران؛ بهادر عبدی
مرد میانی هفت فصل اخیر تیم فوتبال راه‌آهن یزدان با سقوط این تیم راهی جز ترک خانه پیدا نکرد. عبدی که یکی از بازیکنان با ثبات ایران در چند فصل گذشته به حساب می‌آید با پایان لیگ شاگرد مجید جلالی شد. تیم پیکان که به تازگی به لیگ برتر راه یافته است، با انتخاب مجید جلالی ترکیبی از باتجربه‌ها و جوان‌ها را در تیم خود گرد آورده و امیدوار است بتواند نمایش خوبی در لیگ پیش‌رو داشته باشد. بهادرعبدی فصل گذشته سه گل و یک گل در کارنامه خود ثبت کرد و از بازیکنان مورد نظر جلالی برای پست پشت مهاجمان تیمش خواهد بود.

صنعت نفت آبادان؛ حکیم نصاری
حکیم نصاری هافبک قلدر استقلال خوزستان که سابقه بازی در پیکان، سایپا و … را در کارنامه دارد با پایان لیگ پانزدهم از این تیم جدا شد و به صنعت نفت آبادان پیوست. حکیم نصاری که در در سال‌های فوتبالی خود بیشتر به عنوان بازیگردان به بازی مشغول بوده است، فصل گذشته و در تیم استقلال خوزستان کمی به عقب‌تر متمایل شده بود. به نظر می‌رسد فصل پیش‌رو نادر دست نشان مربی تیم صنعت نفت از او به عنوان طراح بازی‌های خود استفاده کند.

فولاد خوزستان؛ ماتیاس چاگو
ماتیاس چاگو هافبک کامرونی فولاد که دو فصل قبل نیز بازیکن این تیم در زمان اسکوچیچ بوده، طبق نظر نعیم سعداوی و علیرغم پیشنهاداتی که داشت، در فولاد ماندنی شد. هافبک کامرونی فولاد فصل گذشته به عنوان یار جلوی مدافعان بازی می‌کرد ولی با پیوستن حمید بوحمدان به این تیم چاگو در یک خط جلوتر و پشت مهاجمان کار خواهد کرد. چاگو فصل گذشته در اکثر دقایق برای فولاد به میدان رفت و سه گل و یک پاس گل عملکرد این بازیکن در لیگ چهاردهم بود.

استقلال خوزستان؛ فرشاد جانفزا
مهاجم فصل گذشته استقلال خوزستان که در بیشتر بازی‌ها به عنوان جایگزین مثلث ZBZ وارد زمین می‌شد، با شروع لیگ شانزدهم و با توجه به حضور این تیم در آسیا مسئولیت ویژه ای بر عهده خواهد داشت. با خروج نصاری جانفزا بازیکن پشت مهاجمان استقلال خوزستان در فصل پیش رو خواهد بود. فرشاد جانفزا فصل گذشته چهار گل و یک پاس گل به نام خود ثبت کرد.

سایپا؛ غلامرضا رضایی
حسین فرکی با پایان لیگ پانزدهم به تیم سایپا ملحق شده و سعی داشته که با حفظ بازیکنان شاخص فصل گذشته و اضافه کردن برخی ستاره‌های لیگ در فصل گذشته، تیم خوبی را روانه میدان کند. یکی از نکات مجهول این تیم در خط میانی این تیم و پست بازیگردان این تیم می‌باشد . سرمربی نارنجی پوشان سایپا در تمرینات از ابراهیم صادقی که اساسا هافبک دفاعی است و هم‌چنین غلامرضا رضایی در این پست استفاده کرده است و هنوز تکلیف این منطقه از زمین در این تیم به خوبی مشخص نشده است. ضمن اینکه در برخی مسابقات فصل گذشته مهدی ترابی بازیکن جوان این تیم به عنوان بازیکن پشت مهاجمان به کار گرفته می‌شد. باید منتظر بمانیم و ببینیم که حسین فرکی در فصل پیش‌رو از چه بازیکنی برای این پست کلیدی بهره خواهد برد.

صبا؛ کیوان امرایی
تیم صبا هم مثل مثل تیم نفت تهران تا همین هفته قبل تکلیف سرمربی خود را مشخص نکرده بود و همین موضوع ضربات زیادی به این تیم برای شروع فصل جدید وارد آورد. عده‌ای از بازیکنان مثل مهرداد کفشگری گه در آستانه پیوستن به صبای قم بود، وقتی اوضاع نابسامان تیم را دیدند ترجیح دادند منتظر این تیم نمانند و برخی دیگر مثل محمد قاضی هم به تیمی رفتند که علی دایی سرمربی آن شده بود. به تازگی و بعد از رفع مشکلات این تیم صمد مرفاوی که سابقه کار در این تیم را داشت به عنوان سرمربی انتخاب شد. این مربی در تمرین‌های خود از کیوان امرایی و کریم اسلامی در این پست استفاده کرده است و به نظر می‌رسد کیوان امرایی فرد مدنظر سرمربی جدید صبایی ها برای فصل پیش‌رو باشد. کیوان امرایی در لیگ سیزدهم در صبا توپ می‌زد و با انتخاب صمد مرفاوی به عنوان مربی صبا به این تیم ملحق شد.

اشتراک با دوستان

ارسال دیدگاه

perspolis
جدول لیگ برتر
جدول لیگ قهرمانان اسیا
امتیاز بازی ها
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
امتیاز بازی ها
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
برای دریافت جدیدترین اخبار فوتبال عضـــــو خبرنامه ایمیل و پیامکی ما شوید
لیگ های فوتبال ایران
لیگ قهرمانان اسیا
لیگ
هفته
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
لیگ
هفته
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30

بــــازی پیـــــــش رو

رئال مادرید رئال مادرید

در باره تیم ها :

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم که در صنعت چاپ و گرافیک مورد استفاده قرار میگیرد و برای پر کردن فضا های خالی است !

شمارش معکوس تا شروع بازی بعدی

تگ هاperspolis اخبار پرسپولیس اخرین اخبار از تیم پرسپولیس اخرین اخبار از پرسپولیس باشکاه پرسپولیس تیم پرسپولیس خبرهای جدید از تیم پرسپولیس سایت پرسپولیس پرسپولیس پرسپولیس نیوز