کد خبر: 10572 زمان: شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۹:۵۱ بازدید: 366 تست
24 تصویر مهم و زیبا از پرسپولیس 94 / ناکامی، مرگ، فوتبال زیبا، امیدواری

۲۴ تصویر مهم و زیبا از پرسپولیس ۹۴ / ناکامی، مرگ، فوتبال زیبا، امیدواری

پرسپولیس در سال 94 مثل هر سال پر از اتفاق بود. اتفاقات تلخ و شیرین، حاشیه‌های کوچک و بزرگ و صحنه‌های تلخ وشیرین که برای هر کدام شان می‌شود یک صفحه را پر کرد.

پرسپولیس در سال ۹۴ مثل هر سال پر از اتفاق بود. اتفاقات تلخ و شیرین، حاشیه‌های کوچک و بزرگ و صحنه‌های تلخ وشیرین که برای هر کدام شان می‌شود یک صفحه را پر کرد.

در تیمی که هر اتفاق کوچکش در تمرین‌های روزانه بولد می‌شود و در چندین سایت، خبرگزاری و روزنامه ورزشی و غیر ورزشی بازتاب پیدا می‌کند حتما می‌شود اتفاقات، لحظه‌ها و صحنه‌های بسیاری را پشت سر هم ردیف کرد که شاید بیشتر در ذهن هواداران و دوستداران این تیم باقی مانده است. این بار بر خلاف سال‌های گذشته که به اتفاقات مهم هر سال به اختصار می‌پرداختیم آیتم‌هایی را تعریف کرده‌ایم تا ببینید در پرسپولیس ۹۴ چه گذشت و این مجموعه چه روزهایی را پشت سر گذاشت.

اتفاق سال

بدون شک پرسپولیسی‌ها روز ۹ مهرماه سال ۹۴ را هیچ گاه از یاد نمی‌برند. روزی که وقتی از خواب بیدار شدند با خبر مرگ ناگهانی کاپیتان شان دنیا دور سرشان چرخید و حال همه شان بد شد. هادی نوروزی که در بازی جام حذفی مقابل ملوان مصدوم شده و مهیای بازگشت به تمرینات گروهی شده بود در تعطیلات لیگ و در ساعات بامدادی ۹ مهر بر اثر ایست قلبی از دنیا رفت تا پرسپولیس داغدار شود. این ضایعه بزرگ تاثیر زیادی در روح و روان بازیکنان و اعضای تیم پرسپولیس گذاشت اما روی سکوها و در دل بازیکنان نام و یاد نوروزی زنده ماند. مرگ نابهنگام نوروزی با تمام تلخی‌هایش باعث شد پرسپولیسی‌ها برای قهرمان شدن و تقدیم جام به روح کاپیتان فقیدشان هم قسم شوند و درست از همان هفته بود که بازی‌ها و نتایج خوب پرسپولیس آغاز شد.

شایعه سال

از زمانی که سوشا مکانی بازداشت شد تا زمانی که آزاد شود هزار جور شایعه درباره تخلف او و عاقبتش به گوش رسید که هیچ کدام تایید نشد. درباره علت بازداشت او مسائل زیادی مطرح شد که هیچ کدام فوتبالی نبودند. در این میان بعد از آزادی او هم اعلام شد سوشا موقتا از زندان بیرون آمده و قرار است با حکم قضایی سه تا پنج سال زندانی شود! سوشا بعد از آزادی مدتی تمرین کرد اما اجازه بازی نیافت تا شایعات دوباره درباره او اوج بگیرد اما دوباره به تمرینات و مسابقات برگشت تا منتظر شایعه پراکنی درباره پرونده قضایی این گلر پر حاشیه بعد از پایان فصل جاری باشیم.

دشمن سال

در میان افرادی که در سال گذشته با پرسپولیس سر و کار داشتند چندین نفر را می توان به عنوان دشمنان قسم خورده تیم نام برد و خیلی ها را هم نمی شود نام برد! از راه اندازان شوی سرکاری خصوصی سازی تا برنامه ریزان فوتبال و البته داورانی که حق پرسپولیس را از سرخپوشان گرفتند وبه جای رده نخست جدول که حقشان بود باخت ها و تساوی متعدد به این تیم تقدیم کردند.

قهر سال

خوشبختانه از جمله اتفاقات تلخی که در زمان سرمربیگری درخشان رقم می‌خورد در این فصل کم داشتیم و در روزهای آخر حضور درخشان روی نیمکت که به ماه اول سال ۹۴ مربوط می‌شود هم خبری از قهر نبود. در تیم برانکو البته خیلی از اتفاقات لاپوشانی شد اما یکی از آنها به رسانه‌ها کشید. احمد نوراللهی که همیشه بازیکنی سر به زیر، ساکت و بی حاشیه بوده در بین دو نیمه بازی برگشت با سپاهان و بعد از اینکه تیمش یک نیمه بد را پشت سر گذاشت از سوی برانکو تعویض شد که این تعویض به مذاق شماره ۸ جوان خوش نیامد و از برانکو قهر کرد. نتیجه این قهر البته نیمکت نشینی نوراللهی بود تا حساب کار دستش بیاید. البته نوراللهی اخیرا در برنامه نود از این کار ابراز پشیمانی و از پرسپولیسی‌ها عذر خواهی کرد.

پاس گل سال

با احترام به هادی نوروزی که با ارسال ایستگاهی تماشایی‌اش تنها گل دربی برگشت فصل قبل را پایه ریزی کرد بهترین پاس گل سال پاسی بود که محسن مسلمان از میانه میدان به مهدی طارمی داد تا او گل دوم تیمش مقابل استقلال خوزستان را به ثمر برساند.

مصاحبه سال

سوشا مکانی بعد از باخت به ذوب‌آهن در هفته سوم لیگ جاری در مصاحبه با گزارشگر برنامه نود علت شکست تیمش را آنالیزهای اشتباه برنامه فردوسی پور دانست و با عصبانیت از این برنامه گله کرد.

برد سال

بدون شک شکست فولاد در اهواز بعد از چهار هفته جهنمی در شروع فصل یا همین پیروزی اخیر در قم مقابل صبا می‌توانند در این بخش کاندیدا باشند اما پیروزی مقابل تراکتورسازی در تبریز چیز دیگری بود. پرسپولیس که از زمان بازگشت تراکتورسازی به لیگ برتر نتوانسته بود این تیم را در تبریز شکست دهد با پنالتی سه امتیازی بنگستون به این مهم رسید و این رکورد منفی هم شکسته شد.

ناکامی سال

تیمی که فصل سیزدهم با هدایت دایی نایب قهرمان لیگ شده بود در لیگ چهاردهم با هدایت دایی، درخشان و برانکو عنوانی بهتر از هشتمی به دست نیاورد تا سرخ‌ها از آسیا دور باشند. حذف با شکست مقابل الهلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا که البته عجیب هم نبود دیگر ناکامی سال ۹۴ پرسپولیس به حساب می‌آید. همچنین کنار رفتن از جام حذفی در مرحله یک چهارم نهایی با ناداوری جهانبازی دیگر ناکامی امسال سرخ‌ها بود که البته با درخشش در لیگ به فراموشی سپرده شد.

حاشیه سال

در تیم فعلی پرسپولیس که با نتایج خوبش کلی از حاشیه‌ها کم کرده هم می‌شود حاشیه‌های زیادی پیدا کرد. شاید مهم‌ترین حاشیه این فصل پرسپولیس تعطیلی تمرین توسط بازیکنان در تعطیلات یکماهه زمستانی لیگ بود آن هم فقط به این دلیل که آنها خواستار دریافت مبالغ بیشتری در هر پرداختی باشگاه بودند.

دردسر سال

بدون شک آنچه سوشا با دستگیری و بازداشتش سر پرسپولیس آورد یک دردسر عظیم بود. بازداشت سوشا و شایعاتی که در مورد کنار گذاشتنش از فوتبال شنیده می‌شد و البته جدایی ایمان صادقی از پرسپولیس – که با بازداشت سوشا همزمان شد – باعث شد باشگاه پرسپولیس دو دروازه‌بان جدید جذب کرده و به هزینه‌های باشگاه اضافه شود. پروسه آزاد کردن، گرفتن مجوز بازی برای سوشا و البته جذب گلرهای جدید دردسرهای زیادی برای مسوولان باشگاه پرسپولیس به وجود آورد.

دعوای سال

از دعواهای درون باشگاهی حتی در پرسپولیس هم خیلی کم خبری به رسانه‌ها درز می‌کند یا بعضا رسانه‌ها این حاشیه‌ها را بولد نمی‌کنند اما امسال مهرداد کفشگری چند دعوای نه چندان شدید با سرمربی، سرپرست باشگاه و آنالیزور تیمش داشت که برایش گران تمام شد و او را هفته‌ها به نیمکت و سکو چسباند.

عدد سال

بدون شک ۲۴٫ حالا عدد ۲۴ برای پرسپولیسی‌ها تبدیل به مهم‌ترین عدد شده و جدا از تتو کردن این شماره روی دست بازیکنان و بنرها و پرچم‌هایی که در ورزشگاه با این عدد باز می‌شود دقیقه ۲۴ هر بازی، هفته بیست و چهارم و البته ۲۴ اردیبهشت برای پرسپولیسی‌ها اهمیت بسیاری پیدا کرده است.

حرف حساب سال

برانکو ایوانکوویچ را می‌توان منطقی‌ترین فرد در مجموعه پرسپولیس دانست که حرف حساب زیاد می‌زند. اما شاید مهم‌ترین حرف حساب او در تمام ماه‌های سال گذشته اعتقادش به پتانسیل تیم خود و ظرفیت‌های آن برای قهرمان شدن بود که حتی در هفته‌های اول فصل و زمانی که اتفاقات و نتایج علیه او بودند نیز مطرح شد. پروفسور همان روزها می‌گفت تیمش می‌تواند قهرمان شود؛ اتفاقی که حالا شدنی به نظر می‌رسد.

هوادار سال

با احترام به موسی سلامت جانباز قطع نخاع و عاشق پرسپولیس که با ویلچر در تمام بازی‌های خانگی این تیم حاضر می‌شود باید یادی کنیم از مرحوم نجی ا… حسینی هوادار ۶۹ ساله پرسپولیس که در دقیقه ۳۳ بازی با نفت تهران در ورزشگاه تختی بر اثر ایست قبلی از دنیا رفت و حتی گل مساوی پرسپولیس در آن بازی را ندید.

تعویض سال

در دربی برگشت فصل قبل محسن بنگر در دقیقه ۱۲ بازی مصدوم شد و از بازی بیرون رفت تا برانکو، علی علیپور را به زمین بفرستد. علیپور با ضربه سر تک گل سه امتیازی آن بازی را زد تا سرخ‌ها حریف دیرینه را دبل کنند، اولین باخت رفت و برگشت دربی‌ها را به قلعه‌نویی تحمیل کنند و البته علیپور تبدیل به جوان‌ترین گلزن تاریخ دربی شود.

شادی گل سال

حرکتی که مهدی طارمی بعد از پنالتی چیپ به النصر عربستان انجام داد و دستش را مثل چاقو روی گردنش کشید با اعتراض نیمکت نشینان حریف مواجه شد و حرف و حدیث بسیاری به وجود آورد.

بی خیالی سال

بازیکنان پرسپولیس بعد از فوت زنده یاد همایون بهزادی که اسطوره و یکی از موسسان باشگاه شان بود در مراسم ختم او شرکت نکردند و به جشن تولد رفتند که سر و صدا و اعتراض‌های زیادی به همراه داشت.محسن بنگر تنها بازیکنی بود که در این مراسم شرکت کرد.

رنسانس سال

بدون شک حضور برانکو ایوانکوویچ در راس کادر فنی پرسپولیس که باعث شد فوتبال زیبا و هیجان انگیز به این تیم برگردد و جدا از بازی‌ها و نتایج خوب، هواداران با ورزشگاه آشتی کنند و سکوها پر شود مهم‌ترین دستاورد و رنسانس پرسپولیس در سال ۹۴ بود که با قهرمانی می‌تواند تکمیل شود.

گل سال

امسال پرسپولیس در همه بازی‌هایش گل زده اما تعداد گل‌های زیبایش زیاد نبوده است. بدون شک گل هادی نوروزی به پدیده در همان بازی نخست فصل جاری و شوت زیبای کاپیتان فقید پرسپولیس زیباترین گل این فصل سرخ‌ها بوده. همچنین دیگر گل پرسپولیس به پدیده که در بازی برگشت و در دقیقه ۴۹ با ضربه ایستگاهی رامین رضاییان درون دروازه حریف رویید هم می‌تواند این عنوان را مال خود کند.

حسرت سال

جدا از آنچه رفتن هادی نوروزی به دنبال داشت و حسرت نامهربانی‌هایی که رسانه‌ها و هواداران با او بجا گذاشتند مهم‌ترین حسرت این فصل پرسپولیس دوری از صدر جدول بود.

پرسپولیس حالا ماه‌ها است که از صدر جدول لیگ دور بوده و هر چه تلاش کرد نتوانست این دوری را در سال ۹۴ تمام کند و به هفته‌های باقیمانده از لیگ در سال جدید امیدوار بماند.

تلخ‌ترین بازی سال

برای این عنوان هر دو بازی یا شاید هر سه بازی امسال مقابل ذوب‌آهن را بتوان انتخاب کرد. پرسپولیس در هفته سوم لیگ جاری و با وجود ارائه بازی برتر مقابل ذوب‌آهن با اشتباهات محرز علیرضا فغانی و البته قدرنشناسی بازیکنانش با یک پنالتی و اخراجی تقدیمی داور به حریف باخت. تیم برانکو در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی هم با اشتباه محرز یدا… جهانبازی داور مسابقه و اخراج اشتباه ایمان صادقی ۱۰ نفره شد تا در وقت‌های اضافه شکست بخورد و حذف شود.

شیرین‌ترین سه امتیاز سال

بدون شک برد مقابل صبا در قم آن هم در شراطی که برانکو نیمی از بازیکنانش را نداشت این عنوان را به خود اختصاص خواهد داد.
این برد در آستانه سال نو رقم خورد و باعث شد فاصله پرسپولیس با صدر جدول به ۴ امتیاز تقلیل یابد و این تیم به رده سوم جدول برگردد تا رقابت با سایر مدعان حساس‌تر و جذاب‌تر دنبال شود.

اخراج سال

حمید درخشان سلطان مماشات با بازیکنان پرحاشیه و دردسرساز بود اما وسط مماشات‌هایش بعضا اقدامات چکشی هم می‌کرد. درخشان در همان روزهای اول سال ۹۴ پیام صادقیان را به خاطر بی انضباطی اخراج کرد اما بعد از دو روز برگرداند. درخشان بعد از نیمکت نشینی سوشا در بازی راه‌آهن از این دروازه‌بان در هتل المپیک ناسزا شنید و او را اخراج کرد و گفت دیگر مکانی را به تیم برنمی گرداند اما بعد از بازی با راه‌آهن خودش از کار برکنار شد تا سوشا برگردد و محبوب برانکو و دستیاران کرواتش شود.

دراماتیک‌ترین لحظه سال

بدون شک اگر در تمام بازی‌ها و لحظه لحظه بازی‌های این فصل پرسپولیس و هفته‌های باقیمانده از فصل قبل که در سال ۹۴ انجام شد، بگردید لحظه‌ای مهم‌تر و دراماتیک‌تر از دقیقه ۶+۹۰ دربی رفت این فصل پیدا نمی‌کنید. در این بازی بزرگ پرسپولیس علی رغم نمایش برتر و موقعیت‌های گل مسلم تری که ایجاد کرده بود با یک گل از حریف دیرینه عقب افتاد و درخشش رحمتی اجازه گلزنی به پرسپولیسی‌ها را نمی‌داد تا اینکه فشار وحشتناک و هجوم همه جانبه بازیکنان برانکو به دروازه رقیب باعث شد شوت رامین رضاییان و برخورد توپ به رحمتی و سر آخر کمر بنگستون گل تساوی را به عجیب‌ترین شکل ممکن رقم بزند. این گل جدا از آنکه باعث شد دوره نباختن‌های پرسپولیس مقابل رقیب دیرینه به چهار سال برسد آنقدر حیاتی و مهم بود که این تیم را به ادامه راه و رسیدن به کورس مدعیان امیدوار نگه دارد.

اشتراک با دوستان

ارسال دیدگاه

perspolis
جدول لیگ برتر
جدول لیگ قهرمانان اسیا
امتیاز بازی ها
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
امتیاز بازی ها
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
1 استقلال.خ 30 57
1 تراكتورسازي 30 57
برای دریافت جدیدترین اخبار فوتبال عضـــــو خبرنامه ایمیل و پیامکی ما شوید
لیگ های فوتبال ایران
لیگ قهرمانان اسیا
لیگ
هفته
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
لیگ
هفته
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
 • جمعه 24 اردیبهشت

  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30
  • تراكتورسازي 3 - 2 تراكتورسازي 18:30

بــــازی پیـــــــش رو

رئال مادرید رئال مادرید

در باره تیم ها :

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم که در صنعت چاپ و گرافیک مورد استفاده قرار میگیرد و برای پر کردن فضا های خالی است !

شمارش معکوس تا شروع بازی بعدی

تگ هاperspolis اخبار پرسپولیس اخرین اخبار از تیم پرسپولیس اخرین اخبار از پرسپولیس باشکاه پرسپولیس تیم پرسپولیس خبرهای جدید از تیم پرسپولیس سایت پرسپولیس پرسپولیس پرسپولیس نیوز